19-23 Şubat tarihleri arasında Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen 2. Ashıhara Kata Kumite Avrupa Şampiyonası ile 1. Ferhat Özsert Kyokushin Kata Avrupa Şampiyonası'na, ilimizi ve ülkemizi temsile Çanakkale Ateşi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye Ashıhara Milli Takım Sporcularımız katıldı.

Şampiyonaya Hollanda, Libya, Letonya, Kazakistan, Romanya, Bulgaristan, Azerbaycan, Özbekistan ve Türkiye olmak üzere 528 sporcu katıldı. 

Sporcularımızdan, Uras Topaloğlu, İsmail Yılmaz, Aras Şen, Necati Ateş birinci, Aslıhan Sayın ikinci, Mert Efe İşbilir, Mert Can Banan ve Eren Oğuzhan Oflaz üçüncü olarak toplamda 4 altın, 1 gümüş, 3 bronz madalya ve kupanın sahibi oldu.

Türkiye'nin takım halinde birinciliği kazandığı organizasyonu, Kazakistan ikinci, Azerbaycan üçüncü tamamladı.

Ashihara Uluslararası Federasyonu (AİF) Başkanı David Jonkers yaptığı açıklamada, Antalya'da 5 gün boyunca güzel bir organizasyon gerçekleştirdiklerini, her geçen gün daha fazla büyüdüklerini, şu an 26 ülkede faaliyet gösterdiklerini belirtti.

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz de Kyokushin - Ashihara branşının her geçen gün geliştiğini görmekten gurur duyduğunu söyledi.

Sporcularımız ve antrenörlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.