HABERARŞİVİ
 • 20

  EKİM

  Dünya Şampiyonu Burunlular Coşkuyla Karşılandı

  Antalya’nın Aksu ilçesinde bu yıl 40'ıncısı düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında Çanakkaleli Milli Sporcumuz Ümit Burunlular Sağ ve Sol kolda Dünya Şampiyonu olarak ilimize 2 kupayla dönmeyi başardı.

 • 15

  EKİM

  Amatör Spor Haftası Atletizm Yarışmaları Rekor Katılım ile Sona Erdi

  Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun ortaklaşa düzenlediği 8-14 Ekim Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Amatör Spor Haftası Atletizm yarışmaları düzenlendi

 • 15

  EKİM

  Amatör Spor Haftası Masa Tenisi Müsabakaları Yapıldı

  Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun ortaklaşa düzenlediği 8-14 Ekim Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Amatör Spor Haftası Masa Tenisi müsabakaları sona erdi.

 • 15

  EKİM

  Amatör Spor Haftası Basketbol Turnuvası Sona Erdi

  Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun ortaklaşa düzenlediği 8-14 Ekim Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Amatör Spor Haftası basketbol karşılaşmaları yapılan ödül töreniyle sona erdi.

 • 15

  EKİM

  Amatör Spor Haftası Karate Şampiyonası Sona Erdi

  Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun ortaklaşa düzenlediği Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Karate Şampiyonası sona erdi.

 • 14

  EKİM

  Barış İçin Koştular

  ‘Barış için Koşuyoruz' sloganıyla 4.'sü düzenlenen Turkcell Gelibolu Maraton, bu yıl da büyük bir kalabalığın katılımıyla koşuldu. Dünyanın sayılı tematik maratonlarından biri olarak kabul edilen ve 2018 Troya Yılı'nın en önemli organizasyonu olarak ilgi çeken Turkcell Gelibolu Maratonu'nda 42 kilometrelik parkuru erkeklerde Getaye Gelaw, kadınlarda da Svetlana Sepeliova kazandı.

 • 9

  EKİM

  Birinci ve Kansu’dan İl Müdürümüz Aziz Sinan Alp’e Teşekkür Plaketi

  İSOFF Başkanı Erkan Birinci ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Çanakkale İl Temsilcisi Mustafa Kansu’dan İl Müdürümüz Aziz Sinan Alp’i makamında ziyaret ederek teşekkür plakati verdiler.

 • 8

  EKİM

  Amatör Spor Haftası Yürüyüş Korteji ve Açılış Töreniyle Başladı

  Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun ortaklaşa düzenlendiği Amatör Spor Haftası Kordon'da yürüyüş ve bir dizi etkinlikler ile başladı.

 • 8

  EKİM

  Baja Troia Turkey Şampiyonası Yapılan Ödül Töreni İle Sona Erdi

  2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında 4-7 Ekim tarihleri arasında Çanakkale’de, düzenlenen Baja Troia Turkey sona erdi.Çağlar Kaynak Semt Sahasında Truva Atının önünde düzenlenen ödül töreninde Baja Troia Turkey’in En hızlı şampiyonu olan Tsanko Tsankon, Zornisa Todorova ya ödülleri Çanakkale Valimiz Sayın Orhan TAVLI tarafından verildi. Çanakkale Valimiz Sayın Orhan TAVLI, Baja Troia Turkey Şampiyonasına Bulgaristan’dan katılan başarılı ekibi tebrik etti.

 • 5

  EKİM

  GMKA Hibe Mali Destek Programları Bilgilendirme Toplantıları 8-12 Ekim Tarihleri Arasında Yapılacaktır

  Güney Marmara Kalkınma Ajansı yeni Mali Destek Programlarının tanıtım toplantıları 8-12 Ekim 2018 tarihleri arasında Çanakkale İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek

 • 5

  EKİM

  Çanakkale Merkez Tenis Kulübü Sporcularından Büyük Başarı

  27 Eylül’de İzmir’de Türkiye Tenis Federasyonunun faaliyet programında yer alan Tenis turnuvasında Çanakkale Merkez Tenis Kulübünün sporcuları turnuvadan başarıyla dönmeyi başardı.

 • 4

  EKİM

  TERÖRÜ LANETLİYORUZ

  Batman’da meydana gelen hain saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor terör belasını lanetliyoruz.

 • 1

  EKİM

  8-14 Ekim Amatör Spor Haftası Toplantısı Gerçekleştirildi

  Çanakkale'de 8-14 Ekim Amatör Spor Haftası etkinlikleri toplantısı Kamu Kuruluşları yetkililerinin katılımıyla Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

 • 28

  EYLÜL

  Futbolun Efsaneleri Çanakkale’de Hükümlü Gençlerle Buluştu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor" projesi kapsamında Ali Gültiken, Ergün Penbe, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, cezaevindeki hükümlü gençlerle bir araya geldi.

 • 28

  EYLÜL

  Hastanebayırı Gençlik ve Spor Kulübü Sahası Yenilendi

  Çanakkale’nin en köklü kulüplerinden biri olan Hastanebayırı Gençlik ve Spor Kulübü mükemmel bir tesise kavuştu.