Çanakkale Kara Savaşları'nın 108. yılı etkinlikleri kapsamında Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda "Temsili 57. Alay Devir Teslim Töreni" yapıldı.

Conkbayırı Anıtı'na çelenk bırakılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, saygı atışı ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Şehitler için dua edilmesinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri adına 2. Kolordu Komutanlığından Piyada Kurmay Yarbay Mustafa Fatih KARABULUT, konuşmalarını gerçekleştirdi.

Daha sonra 57. Alay'ın temsili sancağının devir teslim töreni yapıldı. Sancak, Manisa Celal Bayar Üniversitesi temsilcisi gençler tarafından Ege Üniversitesi öğrencilerine teslim edildi.

Törene, Çanakkale Valisi İlhami AKTAŞ, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim YALDIZ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, Eceabat Kaymakam Vekili Davut BOZTAŞ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer KALKAN, Gençlik ve Spor Uzmanı Erol TAŞ, gaziler, izciler, öğrenciler ve gençler katıldı.