Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İl Spor Merkezleri Açılışı Gerçekleşti

Spor Teşkilatının 81. Kuruluş yıl dönümü olan 29 Haziran’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yapılan İl Spor Merkezleri açılış töreni gerçekleştirildi.

İl Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde 5-18 yaş grubu çocuk ve gençlere yönelik Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde düzenlenecek olan İl Spor Merkezleri, 24 farklı branşta faaliyet gösterecek.

Açılışta konuşma yapan Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Aziz Sinan Alp: " Geçen yıl yaklaşık 5500 çocuk ve gencimize hizmet verdik. Güzelyalı Sporcu ve Kamp Eğitim Merkezimizin ve 2500 kapasitesi bulunan spor salonumuzun inşası devam etmekte. Gençlere hizmet verecek bu merkezimizin tamamlanması ile spor hizmetimizin sayısını daha da arttırarak daha çok gencimize, çocuğumuza ulaşmak gayesindeyiz. "dedi.

Konuşmanın ardından tören cimnastik, taekwondo ve güreş gösteriyle sona erdi.

2019 yılı İl Spor Merkezinde; Atletizm, Basketbol, Boks, Cimnastik, Kadınlar Futbol, Güreş, Hentbol, Judo, Tenis, Masa Tenisi, Serbest Dalış, Sualtı Rugbysi, Sualtı Hokeyi, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Engelli Futbol, Özel Sporcular Basketbol ve Yüzme, Tekerlekli Sandalye Basketbol, Bedensel Engelliler Masa Tenisi, Fitness, Yelken ve Yüzme spor dallarında faaliyet gösterilecek.